O nas

O FIRMIE

Gondek sp. z o.o. jest firmą rodzinną, założoną w 1989 roku. Początkowo działała jako spółka cywilna, w roku 2006 została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zarząd składa się z 3 osób, będących jednocześnie właścicielami 100% udziałów. W skład Zarządu wchodzą:

- Katarzyna Gondek – członek zarządu

- Kaja Gondek-Skowrońska – członek zarządu

- Ryszard Gondek – członek zarządu

Zatrudnienie wynosi ok. 30 osób, w większości to załoga produkcyjna oraz osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu maszyn, specjalista elektryk i mechanik. Uzupełnienie stanowi personel administracyjny oraz handlowcy.

Przerób surowca wynosi ok. 400 ton rocznie, głównie LDPE, LLDPE, HDPE, PP, TPE, PMMA oraz PA i PS.

RYS HISTORYCZNY

Działalność produkcyjna Spółki rozpoczęła się od produkcji elementów hydraulicznych do maszyn i urządzeń, głównie dla przemysłu górniczego. Była to produkcja na zlecenie Spółki zaopatrującej kopalnie górnicze na terenie Europy.

W latach 1994 – 1996 zakład produkcyjny został rozbudowany i przeniesiony do Lanckorony. Wówczas Spółka rozpoczęła produkcję z tworzyw sztucznych dla nowych branż: meblowa, osłony narzędzi ręcznych, akcesoria do opakowań, elementy do budownictwa oraz nawiązane zostały nowe umowy o podwykonawstwo dla firm działających w branży: obuwnictwo, tapicerka samochodowa, stolarka budowlana i inne.

W roku 1995 Spółka uruchomiła produkcję metodą rotomouldingu, dzięki czemu asortyment oferowanych produktów rozszerzył się m.in. o zabawki ogrodowe i oczka wodne. Jednocześnie, w ramach technologii rotomouldingu, w 1997 roku Spółka rozpoczęła produkcje ekologicznych ekranów dźwiękochłonnych mających zastosowanie zarówno w przemyśle jak i drogownictwie.

Na bazie doświadczeń w tej technologii byliśmy gotowi podjęcia współpracy w projekcie relokacja produkcji tj. 3 prototypowych maszyn oraz 1200 form z Belgii do Polski) na potrzeby międzynarodowej korporacji. Projekt ten z sukcesem jest realizowany od 2002 do dnia dzisiejszego.

GONDEK DZIŚ

Zarówno zakład produkcyjny jak i hurtownia fabryczna (sprzedaż akcesorii do produkcji mebli)nadal ulokowane są na południu Polski w miejscowości Lanckorona (przy drodze nr 52 Kraków – Bielsko-Biała). Przez ponad 30 lat obecności na rynku udało nam się rozszerzyć rynki sprzedaży nie tylko w skali kraju ale i w Europie.

Posiadamy własne budynki produkcyjne i magazynowe o łącznej powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych oraz infrastrukturę umożliwiającą wjazd i załadunek samochodów ciężarowych. Bardzo mocną stroną naszej firmy jest doświadczony personel zarówno produkcyjny jak i serwisowy. W przypadku dużych zamówień zakład produkcyjny pracuje w trybie 24/7.

By zapewnić naszym Klientom produkty najwyższej jakości dokonaliśmy gruntownej modernizacji parku maszyn. Aktualnie dysponujemy kilkunastoma wtryskarkami od 50 do 320 ton, które zapewniają wysoką wydajności przy zachowaniu rygorystycznych norm zużycia energii elektrycznej. Park maszynowy jest systematycznie powiększany o nowe wtryskarki, średni wiek maszyny to 3 -5 lat.

Z ostatnich inwestycji w okresie 3 lat to m.in. nowoczesna linia kompletująca i paczkująca, wtryskark 320 i 260 ton, drukarka 3D oraz uruchomienie produkcji ponad 280 nowych produktów – różnego rodzaju zaślepek do rur, butelek, wentylacji, profili i innych.

Staramy się być dla swoich Klientów nie tylko zleceniobiorcą ale i partnerem w biznesie, dlatego oferujemy kompleksową obsługę obejmującą zarówno etap przedprodukcyjny (projekt, wykonanie prototypów – modele 3D oraz wykonanie form wtryskowych, testy, dobór surowców ) oraz produkcję właściwą wraz z usługami dodatkowymi (pakowanie, kompletowanie etc.). Zapewniamy również zaplecze w zakresie napraw i konserwację i form wtryskowych.

Dzięki nam, Klienci mogą wykonać daną formę relatywnie tanio jak chodzi o rynek europejski, w zależności od stopnia skomplikowania i ilości detali na formie koszt produkcji wraz z konserwacją, gwarancją i ubezpieczeniem waha się w granicach 1.700 do 7.000 Euro. Jesteśmy przygotowani również do współpracy na formach powierzonych nam przez Klientów. Spółka świadczy od początku swojej działalności również usługi podwykonawstwa na powierzonych nam formach wtryskowych.

Jako firma odpowiedzialna społecznie dokładamy wszelkich starań by zapewnić naszym pracownikom bezpieczeństwo podczas pracy. Stale podnosimy świadomość z zakresu BHP współpracując z wyspecjalizowaną firmą odpowiedzialną za szkolenia, ochronę PPOŻ, odpowiednie zabezpieczenia podczas codziennej pracy etc. Równie istotna jest dla nas , dlatego od 20-stu lat prowadzimy politykę pro-ekologiczną w firmie, tzn. utylizujemy odpady produkcyjne, ograniczamy zużycie energii (m.in. przez zakup wtryskarek z serwo-motorem), odzyskujemy ciepło z maszyn produkcyjnych i szereg pomniejszych działań, które pomagają nam chronić środowisko przed zanieczyszczeniem.

GONDEK JUTRO – 2021 rok

By sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku i utrzymać wysoką jakość naszych produktów Spółka przykłada dużą wagę do modernizacji i rozbudowy parku maszyn. Aktualnie planowanymi inwestycjami są m.in.:

- zakup kolejnych wtryskarek z serwo-motorem

- wdrożenie Systemu Jakości.

- uruchomienie w ścisłej kooperacji z firmą zewnętrzną kolejnych 20 form wtryskowych i produkcja na nich różnego rodzaju zaślepek, które mają być dystrybuowane na rynek UE.

Niezależnie od planowanych inwestycji jesteśmy gotowi do zakupu innych maszyn, jeżeli takie będą potrzeby naszych Klientów.

GONDEK – BRANŻE i WYROBY

1. Meblarstwo: zaślepki na wkręty, zaślepki otworów, stopki zewnętrzne, ślizgacze różnego rodzaju, kątowniki montażowe, narożniki ochronne, zawieszki do szafek, kliny, zaciski montażowe i pozostałe

2. Narzędzia ręczne: elementy wykończeniowe w postaci osłon do siekier, uchwyty do przecinaków, tulejek ochronnych do młotków i pozostałe

3. Górnictwo, hydraulika siłowa: pierścienie oporowe, zaślepki hydrauliczne, zaślepki przeciwpyłowe, korki i kapturki zewnętrzne

4. Budownictwo: zaślepki i podkładki dystansowe do stolarki okiennej i drzwi, podkładki do montażu płyt gipsowo-kartonowych, podkładki do montaży podłóg sportowych, haki dyblowe do montażu rur

5. Opakowania: elementy drobne typu, uchwyt karabińczyk, uchwyt do pudeł kartonowych, wieszaki do opakowań foliowych, zaślepki/ zatyczki do tub z gripem i bez uchwytu

6. Obuwnictwo: prawidła do obuwia

7. Motoryzacja: drobne elementy do tapicerki, haczyki do osłon serwisowych, uchwyty do wieszaków i pozostałe

8. Zaślepki – różnego rodzaju i zastosowania: pokrywy zewnętrzne na rury i słupki, korki wewnętrzne do profili, zaślepki technologiczne do ślepych otworów, korki do butelek, zaślepki wewnętrzne ochronne do placów zabaw i pozostałe

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło